Kas Seroquel sobib unerohuks? 26.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas Seroqueli kasutamine lihtsalt unerohuna on õigustatud? Loen infolehelt, et seda ravimit tarvitatakse kuuridena, aga tohter soovitas vajadusel unerohuna võtta õhtul veerand tbl (kuigi sel pole poolitusjoonigi ja seda on võimatu tükeldada). Muidu ju poleks lugu, aga pea käib kaks päeva pärast seda väikestki kogust ringi ja uimane on olla (erinevalt Imovanest, mille järel on järgmisel päeval väljapuhanud tunne).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Saab tükeldada ka ilma poolitusjooneta tablette. Õige killukene, õige tulemus. Katsetada.
Pearinglused vajavad selgitamist - vererõhu kõikumised? Ebatunne võib olla ka nendest uinutitest tulenev sõltumine.
Koostöö psühhiaatriga.
Kõik tervistavad ettevõtmised tulevad kasuks. Psühhoregulatsioonivõtteid veidi õppida ja kasutada - alustada minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. Jalutuskäigud, režiimid, hoiakud paika.
Iga tera kangkaalude tervise poolele tuleb kasuks. Psüühikaga ei ole suur-väike mõtteviis esikohal, esikohal on tegevuse, mõtlemise, ütlemise paigutus õigele kaalukausile.
vt. varasemaid unetuse probleemi soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet