Enese lõikumine 16.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Paar aastat tagasi vägistasid mind 2 meest. Kujunes depressioon ja sealt sai alguse lõikumine. Nüüdseks olen 2 aastat ennast karistanud lõikumise läbi ja ma ei suuda seda lõpetada. Käin ka psühhiaatri juures, aga sellest pole mingit kasu!!! Ravimid ei aita. Rääkida ma sellest ei suuda ja ei taha! Olen proovinud asendada lõikumist nt trenniga, aga pärast paari kuu möödumist olen ma taas vanal rajal tagasi. Ravimid aitavad kõige rohkem 1 kuu ja siis olen jälle augus tagasi ja haaran käe noatera järele.
Ma ei näe siin lahendust! Kui ravimid ei aita ja rääkida ma ei taha, siis polegi ju väljapääsu!

N(20)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui üks lähenemine lahenduste otsimisel ei aita, siis tuleb leida teine. Millist rohtu olete praeguseni kasutanud? Vahetaksin ravimit ja kasutaksin väikeses annuses neuroleptikumi. Kui seda mõned nädalad võetud, siis võtaksin ette pihtimise, mure välja-ärarääkimise. Kolmas purjemast oleks eesmärkide korrigeerimine ja siis täis-energiaga selles suunas purjetada. Hästi mõjub ka probleemi projetseerimine väljapoole ja siis seda nö lõikuda, kottida (poksikott), torkida jne. Siis eneselõikumise vajadus tunduvalt väheneb ja ajaga kaob.
Sport ja muud soovitused varasemast tulevad ka kasuks.
Idamaades on omaks võetud k a r m a seadus - igal teol on tagajärg (ka mõttel ja sõnal). Seega, need 2 Jobude jobu saavad oma karma karistuse igal juhul. Kõik on aja küsimus. Teie aga tegelege oma sihtide seadmise ja sihtide saavutamisega.
Kevad väljas, küll ta jõuab ka südamesse!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet