Paanika ning ärevushäired 17.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!
Probleem siis selline, et olen juba aasta kannatanud ärevushäirete ja paanikahoogude all, paanikahood hakkavad vaikselt ära kaduma, kuid ärevushäired on siiski veel olemas. Kõige enam pakub muret see, et sellest ajast, kui hakkasid mul eelnevad probleemid, olen hakanud tundma ka oma südamelööke, eelkõige rahulolekus, ning magamajäädes, magama saan jääda vaid parema külje peal, see ka peamine probleem. Käed higistavad pidevalt. Käidud on ka kardioloogi juures ( kui tekkisid ärevushäired, läks ka vererõhk natuke kõrgemaks, selle peale kirjutas südamearst mulle välja Metoprolol Ratiopharm 50mg , vererõhuga enam probleeme ei ole ja neid rohtusid ei tarbi, vererõhk oli vahest 140;110 ), tehtud südamepilt, neerud kontrollitud ja ka kilpnääret, kuid õnneks olid kõik need korras. Vererõhk on nüüd normaalne.
Mida teha, et oma südamelööke mitte tunda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Need vererõhurohud koos anafraniliga (klomipramiin) ei sobi, ära võta. AD võtmisest üksi ei piisa, vajalikud on harjutused (millest sadu kordi varem kirjutanud). Harjutused aitavad sisepingetest vabaneda ja organismi (keha, meeli ja ja hingeelu) tugevdada. vt. minu raamatu "Väljavalitu" 16. ptk. ristkülik diagonaaliga ja uued prillid, ptk 14.1. - Palve ja Meditasioon ja siis tervisemaja osa.
Asi on sul mõtlemises kinni. Harjutused aitavad. Saad hakkama.
Igast murest saab üle!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet