Suhteprobleemid 12.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui mul on tüli oma poiss-sõbraga ja ta käitub minuga väga halvasti (ta on näiteks öelnud, et mine ma ei tea kuhu, kao ära jne) siis ma tunnen viha, et mida, et kuidas ta ometi ütleb/teeb nii. Korraks suudan ennast kokku võtta ja mõtlen, et nüüd on kõik. Pilt on sellel hetkel selge, et peaksin minema kõndima. Kuid siis tuleb tagasilangus, hakkan vaikselt koost varisema, kiht kihi haaval, ja siis olen nõrk. Lähen ta juurde tagasi ja tahan meeleheitlikult ära leppida, mis ei ole üldse normaalne. Mul on selline tunne, et ma olen ketiga tema küljes kinni ja ma ei saa kaugemale minna sellest, milleni kett ulatub. Ma tunnen, et olen ühe koha peale naelutatud ja ma ei saa ära mitte kuidagi, vaimselt nii raske. Tal oleks justkui mingisugune kontroll minu üle. Ja nagu asi pole minu jaoks suures armastuses, ma tean seda! Kuid milles siis asi võib olla, et miks ma nii käitun ja kuidas sellisest käitumisest lahti saada? - Oleksin väga tänulik Teie vastuse eest. Kõike paremat!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nn kett unusta ära ja oma Mina (nina) tõsta palju kõrgemale. Mida rohkem sa ise ennast austad, seda rohkem paned ka teised end austama (kui nad sinust huvitatud ja tõsiselt sissevõetud on).
Enesekindlust annab sportlik tegevus - terves kehas on terve enesehinnang.
vt. rammatukogust/poest minu raamatut "Väljavalitu" ja saad sealt juhiseid enda Mina leidmiseks, oma andekuse realiseerimiseks, enesehinnangu ja eneseväärtuse kergitamiseks.
Oled ainulaadne, oled Väljavalitu!
Arvutisüsteemides olid mingid tõrked, e-info ei jõudnud kohale ja seetõttu ka hilinenud vastus.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet