Depressioon ja antidepressandid 08.01.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Selline probleem, et maadlen suvest saati depressiooniga. Olen saanud erinevaid ad-si aga siiani pole ükski sobinud, eelviimane oli Effexor, mis pani südame puperdama, nüüd on zoloft, mis tekitas jubeda ärevuse, ja siis pani arst mulle Cymbalta, kuna mul depressioon somaatiliste häiretega. Mul selline probleem, et peale lühikese maa kõndimist kaob jõud täiesti ära, olen päevad läbi jõuetu ja väsinud, kunagi põdesin ka müokardiiti, ei tea, kas nüüd, kui hakkan võtma Cymbaltat, on see hea rohi ja kas see pole kardiotoksiline?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cymbalta (Duloxetinum) on AD ja toimib läbi serotoniini ja noradrenaliini (nende tagasiohaare inhibeeritakse e. pidurdatakse ja seega seda ainet lähev sünapsipilust rohkem edasi. Hea antidepressant, pingutus-uriinipidamatuse korral tõhus, ka mõnede fibromüalgiate valukõrvaldav time. Kardiotoksilisust ei ole.
Soovitan peale AD ka muid võtteid: eelkõige korralik puhkus ja töö õige korraldus, mõõdukas kehaline aktiivsus ning jõukohane psühhoregulatsioon. Kehaline aktiivsus reguleerib otsesihis adrenaliini-noradrenaliini regulatsioone. Kui haiguste-häirega asjad normaliseerumas, siis korrigeerida oma tervisemaja valdkonda. (vt. minu rmt. "Väljavalitu" ptk-d Geeniuse töövanker, Geeniuse lapsevanker ja Andekas treenija).
Head harjutamist, Väljavalitu!
Jüri O.-M. Ennet