Kas sügav depressioon? 22.10.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
olen 19-aastane ja ma kirjutan teile kuna ma tunnen, et peaksin kuskilt abi otsima.
alustan siis siit. Probleem seisneb selles, et ma kardan, et mul on väga sügav depressioon. mul olid juba lapsepõlves mingisugused nutuhood(abi ma ei saanud kuna mingiaeg läks vist üle). lapsepõlv on olnud üleüldiselt väga masendav ja väga raske. pole sellest vist üle saanud ning viimastel aastatel hakkavad lapsepõlve mälestused aina rohkem meelde tulema ning segavad juba minu praegust elu. vanuses 12 vms olin lihtsalt kinnine ja kui aus olla siis täiesti tuim.
kuid probleem on tulnud nüüd just viimasel paaril aastal.
Ma nutan tihti. Väga tihti, iga asja peale ning lähen täielikult hüsteeriasse. ma enam ei kuula siis midagi vaid lihtsalt nutan. ja see segab tõsiselt minu igapäevaseid tegemisi. ning asi läheb vaid hullemaks.
Ma pole üldse vägivaldne kuid viimasel ajal on ka juurde tekkinud sellised närvitsemised, äkkviha ning tunnen, et kui nii edasi läheb siis ma võin muutuda ka vägivaldseks.
Ka on mul enesetapu mõtted pidevalt. vabal ajal mõtlen milline oleks parim variant ning kuidas ja kus..
Olen ka 1 korra olnud nii kaugel, et oleksin äärepealt seda teinud.
Mul on sügav masendus ning ma mõtlen ainult negatiivselt.
Praegu olen kindel, et elada ei taha.
aga samas ma tahaksin ka olla normaalne ja tahaksin abi :(
Mul oleks selline küsimus, et kas kui ma pöörduksin perearsti poole kas tema suunaks mind kuhugi? Kas oleks võimalik saada kuidagi tasuta vms abi? Kuhu ma peaksin minema ? :(

Teie vastust oodates..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri juurde saatekirja vaja ei ole, sealt tulekski alustada. Annab AD-d ja juhiseid. Rahustavat teed apteegi vabamüügist. Jalutuskäigud, jalutuskäigud - see universaalne abivahend. Kellelegi pihtida, oma murest rääkida (vanemaad, vanavanemad, mõni autoriteet, kellele on soov ennast avada). Elusihid-eesmärgid konkreetsemaks teha, igapäevased tööd järjestada tähtsuse järgi, õigel ajal puhkama (magama).
Minu harjutus (Palve-Meditatsioon) aitab pingetest vabaneda.
Iga tera tervistavale kaalukausile on oluline.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet