kaalulangus 02.08.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

terv,
mul oleks selline küsimus, et kas saaks enda isu vähendada kuidagi psühhiaatria kaudu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Saab küll. Liigsöömise üheks teguriks on varjatud depressioon. Sealt alustama peabki. Veidi AD-d, siis harjutused, toidukaardi korrastamine (kogus väikseks, mälumine 2-3korda suuremaks, lahjemad toidud, suhkur ei, rasva vähemaks, maiustused väga harva), sportlik aktiivsus jne.
Kehakaal on tähtis, aga ei ole kõige tähtsam. Kõige tähtsam on hea tervis ja sellest tulenev töövõime, elurõõm, hea sportlik toonus. Siit tuleb see õige kehakaal.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet