Õpivõimeline või mitte? 24.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!
Kust ma saaksin teada,kas ma üldse olen võimeline õppima enam kõrgkoolis,kui keskooli lõpetamisest on möödas 12 a. ja tunnistusel olid enamus hinded rahuldavad.Peale selle olen pikaldase mõtlemisega.Heietan mõtteid kõrgkooli õppima minekust,et saada haritud ja tasuv töö,aga võibolla mina polegi suutelinegi selleks,äkki see on utoopiline.Mis teha?
Parimat soovidesN

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis on elusihiks? Kui see on selge, et milles olen andeks ja mida soovin, siis on ka kõik muu selge. Tähtis ei ole möödaniku hinded, tähtis on kaasaegne soov ja sellest tekkiv tahe. Kes on suutnud lõpetada keskkooli (gümnaasiumi), see on suuteline ka kõrgkoolis õppima. Õppida tuleb ka ilma kõrgkoolita, õppida tuleb kogu elu!
Kehaline tervis loob aluse vaimsele võimekusele, õppimisele. Minu harjutus (Palve-Meditatsioon) parandab aju verevarustust ja aitab kaasa õppimisele. Visualiseerimine tuleb kasuks jne. Huvi on nr. üks.
Õpipäevik annab juhiseid - õppimine ise õpetab, kui seda päeviku abil analüüsida.
Head õppimist,
Jüri O.-M. Ennet