tähelepanuhäire liikluses 17.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp dr Ennet,

probleem on järgmine: olen 28.a naine, mul on autojuhtimisel tähelepanu- ja tajuprobleemid ning seetõttu kardan sõita.
Tähelepanuprobleemid olid juba väiksena koolis ning ärev olen ka eluaeg olnud.
Suure pingutusega läbisin autojuhi koolituse (selle aja sees sattusin 2 korda avariisse) ja sain juhiloa, kuid rooli istuda ei julge. Tihedas liikluses vahel ei pane liiklusmärke või teiste liiklejate tegevust hästi tähele või tajun valesti.
Kas see on psüühikahäire ja mil määral ning kuidas saaks seda korrigeerida?
Käisin ka psühholoogi juures, kuid ta ütles, et algajal autojuhil on hirm normaalne.

Ette tänades,
Kelli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Harjutamine teeb meistriks.
Korralik puhkus, siis on ka vaim värskem.
Kasutada esialgu sõiduks tuntud teelõike, milledel liikudes märgid ja sõit selgem. Minu Palve-Meditatsiooniharjutus parandab aju verevarustust ja selle kaudu aitab kaaasa ka tähelepanuvõimele. Sportlik tegevus on suuresti kasuks.
Rõõmuga harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet