surmamõtted 14.05.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!ASI ON SELLES,ET EELMINE AASTA MA ÜRITASIN ROHTUDE ABIL SIIT ILMAST LAHKUDA,ÕHTUL VÕTSIN UNEROHUD JA ANTIDEPRESSANDID SISSE JA HOMMIKUKS OLIN KOOMAS,KAHJUKS TAIPAS EMA HOMMIKUL ,ET MINUGA ON MIDAGI LAHTI JA NÜÜD MA ISTUNGI SIIN JA KIRJUTAN TEILE KIRJA,SEST VAJAN TEIE SOOVITUST.ASI ON SELLES ,ET MÕTTED SIIT LAHKUDA TULEVAD SPONTAALSELT,MITTE ET MA NEILE MÕTLEKSIN,VAID ÄKKI LÖÖB PÄHE JA NAGU KÄSIB SEDA TEHA JA SEE HIRMUTAB VEIDI MIND,SELLES MÕTTES,ET ÜHEL HETKEL MA TEENGI SELLE ÄRA.ÜHELT POOLT MA TAHAN SEDA,TEISELT POOLT MUL TULEB LAPSELE MÕELDA,KES ON 12 AASTANE.EI TEA MIDA NENDE ÄKKILISTE MÕTETEGA TEHA.ROHTUDEST SAAN MA OLANSEPIINI,MIS TEEB PURJUS OLEKU,XANAXI JA UNEROHUD,RIVOTRIL,STILNOX.pALUN AIDAKE JA SOOVITAGE MIDA TEHA,KUIDAS NENDE MÕTTETEGA VÕIDELDA,MINUL HAKKAB JÕUD OTSA SAAMA,(koomas oli hea olla)SELLEPÄRAST VIST.JÄÄN OOTAMA TEIE VASTUST.JUTA

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei ole teid näinud ja kirja alusel saadud info on vaid - sõnad. Esimene mulej on, et rohtu tundub palju olema ja need kolm viimast jätaksin kohe mängust välja. Selle asemel ilma rohtudeta ravivõtted - harjutused, režiim tervislikud eluviisid, jne. Aga rohtude asi ja nende annustamine - tihe koostöö raviarstiga.
Õige annus - hea enesetunne.
Loodus puhkeb õide - nautige seda. Nautige tuule puhumist, pilved liikumist, vareste kraaksumist, vaikust, taevast ja tähti. Nautige musta leiba - rahulikult, aeglaselt ja tänage esivanemaid. Nii see sisemise rahu leidmine, elumõtte leidmine (Elada!)
Elan - järelikult õnnelik!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet