Kas võin hulluks minna? 02.05.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen juba pea 10 aastat aeg-ajalt kannatanud paanika ja ärevuse käes. Põhjuseks on lapsepõlvetraumad (alkoholism ja isa enesetapp). Enamasti saan oma hoogudega hakkama-korra proovisin ka AD- aga see ei teinud asja paremaks. Püüan ise sellega toime tulla, elama õppida.Loen väga palju, tegelen iseendaga,aga ikka on aeg-ajalt on tunne, et hästi ei jaksa ja tekib hirm, et äkki lähen hulluks-just siis kui ärevusega käib kaasas ka ebameeldiv ebareaalsustunne.

Kas hakkangi hoopis hulluks minema, on see skisofreenia? Kas teie kogemustega arst oskab mind lohutada, et asi on ikka ainult ärevuses ja hulluks minemine mind ees ei oota? Olen muidu väga kinnine inimene ja kipun kõike väga südamesse võtma, sellest ka imelikud hirmud....
NAINE 29

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäire ja sellega on Teil vaja tegeleda. Järjekindlalt. Päevik aitab. Kehaline tegevus annab baasi ja mudeli vaimseks tegevuseks. vt. varasemaid ärevushäire valdkonna soovitusi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet