paanikahood / hulluks minemise tunne 12.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen 18-aastane noormees ning mul on viimase 1,5 kuu jooksul olnud kaks paanikahoogu. Alguse sai see pärast vana-aasta õhtu pidu. Sai tarbitud alkoholi ja vist ka natukene marihuaanat. Hood on tekkinud tavaliselt õhtuti, kui magama hakkan jääma. Süda hakkab peksma, peod muutuvad higiseks, tõsine tunne nagu läheksin hulluks, silmad kinni pannes hakkab justkui kõik ringi käima. Kõige hullem on see hirm, mis mind pärast painama jääb. Pärast esimest korda oli järgnev nädal selline imelik (ebareaalsustunne, hirm). Nüüd viimane kord oli eelmine nädalavahetus ning see nädal on samuti olnud selline imelik. Hood tekivad ainult kodus.
Kas ma peaksin mingeid ravimeid proovima? Olen lugenud, et käsimüügist saab mingeid looduslikke asju.(palderjani tabletid jne) Pole veel kuhugile arsti juurde aega kinni pannud. Suhteliselt hirmus olukord minu jaoks. Sooviks mingisuguseid soovitusi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käsimüügi rahustid sobivad. Sportlik tegevus ja -eluviis vajalik. Korralik puhkus kindlasti! Sellest alustada. Minu harjutus.
Kui midagi ikkagi vaevama jääb, siis psühhiaatri jutule ka.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet