ei oska enam elada 10.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas nüüd alustadagi? Mul on pidevalt tunne,et ei saa eluga hakkama ja ma ei oska elada. Kõik,mis ette võtan ebaõnnestub ja ei märka elus enam midagi head. Mõtlen pidevalt,et ma poleks midagi kaotanud,kui poleks siia ilma sündinud. Seepärast kuulevad vanemad pidevalt minupoolseid süüdistusi. Tahaks olla keegi teine,kes on edukas ,hea ema oma lastele jne. See mul paraku ei õnnestu kuna viha iseenda vastu on niivõrd suur. Lihtsalt olen üks suur viga siin planeedil. Ma tean,et tegutseda on vaja,kuid ma ei ole võimeline kellegagi suuliselt rääkima,lihtsalt selline viha on minus . Kas on mingit ravimit sellise seisundi puhul või aitab ainult enese kõrvaldamine siit elust? Tean,et ma pole sellisena miskit väärt ja pole võimeline ka oma väärikust tõstma. Igasugused jalutuskäigud olen ma juba ära proovinud ,kuid tulutu. Lihtsalt probleemid iseendaga kasvavad üle pea ja siis toimubki see kõige halvem.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. viha iseenda vastu on niivõrd suur. Lihtsalt olen üks suur viga siin planeedil.
- ARMASTA ISEENNAST NAGU JUMALAT!
2. lihtsalt selline viha on minus . Kas on mingit ravimit sellise seisundi puhul või aitab ainult enese kõrvaldamine siit elust?
- Liig-viha vastu aitab: kehalised harjutused, minu Palve-Meditasiooniharjutus jt psühhoregulatoorsed võtted. Vajadusel veidi rahustavaid tablette. Enese kõrvaldamine ei ole võimalik Esivanemaid silmas pidades - elasid nad ju selleks, et elu edasi kanduks. Ka reinkarnatsiooni-teooria ei soovita seda. Elu on elamiseks! Meid vajavad lähedased ja ühiskond.
Pihtimine ja Päevik aitab õiget elurada leida.
Kui veidi rahu saabunud, siis saab ka põhjusi selgemalt esile kergitada ja neid siis võimaluste piires muuta.
Otsija leiab!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet