häire 07.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 39. Äng ja suur ärevus. Mure selles, et umbes nädal juba hirmutab mind tunne nagu kaotaksin endaga sideme. Vajuks nagu reelt välja. Mõttejõudu ei saa kasutada(proovisin mõtteid suunata) kuna meeled ei tee koostööd. Ehk, loen- näen artiklit kuid mõte ei võta infot vastu. Kuulen minuga rääkiva inimese häält, kordan mõtteis tema fraase ilma neid ajuga läbi seedimata. Vastused ja reaktsioonid toetuvad(veel) tugevale automaatikale ehk nn kehamälule ja on siiani kuidagi välja vedanud. Kirjavead korrigeerin mitmekordse kontrolliga. Liigutuste juhuslikkus, ebatäpsus. Hirm, et unustan midagi olulist, teen ehk ebaloogilisi asju või jään kohe teovõimetuks.
Tahet pole. On teadmine, et tuleb asjad ära teha kuid jalad ja käed ei liigu töölaua suunas. Ei saa sundida end kuna käsk ei jõua ajuni. Ei mingit isu sõpradega kohtuda või millegagi tegeleda.
Õnneks on aegajalt selgem pilt. Siis rahulik, teen innuga ettetulevad tööd ära ja jälgin ümbrust olles enesega dialoogis. Päris selgeid hetki on u 4tunni kaupa. Magan hästi. Tööl korras suhted. Olen väga vähenõudlik.
Kurvastust või tugevat meeleliigutust on mõnikord olnud kuid alati on see nn kontrolli alla jäänud.
Hiljuti oli suur mure lähimate pereliikmete pärast. Poeg sattus mingi psühhoosi küüsi ja elab reaalsusest väljaspool. Saab ravi.
Naljaga pooleks tekkis mõte, kas lõhestumine võib nakkav olla?
Tahaks siiski reaalsusesse tagasi.
Mida soovitate enesega kontakti taastamiseks? Leidmiseks?Meelte koondamiseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule.
Annan veidi rohtu ja soovitused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet