kuidas edasi 11.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen kasutanud paroxetini ärevushäire raviks peaaegu 2 aastat, vahepeal 40mg päevas ja nüüd mitu kuud 20 mg päevas, tahaks ära lõpetada, kuid ei tea päris täpselt skeemi, tean et järsku ei tohi, kas sobiks nii, et kasutaks 10mg päevas umbes nädal või kaks ja siis veelgi vähem, et ei tekiks võõrutusnähtusid..oma arstile ma rohkem ei lähe, niisiis ka temalt nõu ei küsi!

Aga aitähh vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paroxetin ( Rexetin, Seroxat) on v.hea serotoniini ainevahetust mõjutav AD.
Rohu lõpetamine: nädal ja 1/2 vähemaks ja jälle nädal.
Harjutused ja "uued prillid" ka korda teha.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet