Enesehaletsus ja vihkamine, elu on ... 19.12.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 20aastane ja mul on depressioon. Kui midagi halvasti läheb siis tekkib tohutu enesevihkamine mis sôôb mu närvid ja tekkitab tohutu jõu eluga midagi ette võtta. Vihkan oma keha ja teinekord tunnen et keha polegi kuidagi minuga seotud, vihkan ka pead/mõistust ja tunnen teinekord et MINA asun kusagil nende kahe vahel. Tahaks olla vaba sellest kehast ja sellest halvast poolest peast mis mu elu tahab rikkuda...

Oh ei oska kirjutada täpsemalt mis peas keerleb sest praegu sellist hoogu pole.

Kus on parimad psühhiaatrid kelle poole pôôrduda, sest ei kannata enam kui üks pool(halb) minust tahab mind üle võtta.

Parimat! (sooviks endalegi teinekord)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Head on psühhiaatrid pea kõik. Parimad? See sõltub hingelisest kontaktist, usaldusest, ootuste-lootuste ja tegelikkuse vahekordadest. Alustage elukohajärgse hingetohtriga. Nüüd siis paar mõtet depressioonist. Enamikel noortel on kasvuraskusi ja seda ravib aeg. Kurvameelsusel on haiguse aspektist kaks valdkonda: ühe või teise probleemiga kaasnev kurvameelsus (s.o. sümptomaatiline) ning teiseks, depressioonide rikkalikust arsenalist mõni häire. Tohter selgitab koos Teiega asja olemuse ning sellest tulenevalt kavandate ühise tegevus(ravi)plaani. Alustage elukohajärgse hingetohtriga ja siis leiategi Teie jaoks parima. Tohtrid on head, ravimid on head, ise olge aktiivne. Vajadusel helistege. Parimate soovidega Jüri O.-M: Ennet