elektrishoki teraapia 18.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen siin võidelnud paar aastat depressiooniga ja sellest tuleneva unetusega - külastanud erinevaid psühholooge ja psühiaatrit, proovitud on erinevaid tabletikuure. Cipralex, Remeron, Effexor, flux . Põhimõtteliselt mingi piirini nad aitavad, aga täpselt nii palju, et päris lolliks ei lähe. Mingit testi ma olen korduvalt seal teinud, kus depressioon on vist 0-30 skaalal mul halvimatel päevadel 25, minimaalselt 16-18. Uurisin ise natuke erinevaid ravimeetodeid ja tundub, et depressiooni raviks on palju efektiivsem elektrishoki ravi, et siis oleks küsimus, kas seda eestis pakutakse, milline võiks olla efekt, millised kõrvalmõjud ja kelle poole pöörduda, et saada lisainformatsiooni ja uurida, kas see minu probleemidele võiks anda adekvaatse lahenduse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehakse haiglas, vajaduse määrab raviarst-psühhiaater. Näidustuse korral on vägagi tulemuslik. Kõrvaltoimeid praktiliselt ei ole, subjektiivselt probleeme ei.
Raviarst annab juhised.
NB - arstirohud on ju vaid osa enda tervise mõjutamise võimalustest. Maailm on neid võimalusi täis - leida endale sobiv, sobivas annuses ja sobivas kestvuses...
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet