Kas homoseksuaalsus on ravitav? 09.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane noormees ja kardan, et olen homo. Nimelt kui tütarlapsega jõuab asi seksini, siis ei teki erektsiooni ja nii on olnud paar korda. Naistega olen olnud vahekorras küll paar korda, aga see oli paar aastat tagasi. Aga samas ka ei tundu mulle mehed eemaletõukavad. Siit on tekkinudki arvamus, et olen gay. Kas see on kuidagi ravitav?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Siit on tekkinudki arvamus, et olen gay.
-Ei ole.
Erektsioonihäired on psüühilist laadi ja algajail esineb sageli. Tervislik eluviis on abiks. On ka erektsiooni toetavad ravimid (kirjutab psühhiaater või siis seksuoloog).
Sisekõhkluste jätkumisel - seksuoloogi jutule.
Igast murest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet