imelikud mälupildid 14.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul tekivad tagantjärele erinevad mälupildid, mille kohta ei oska enam öelda kas need leidsid tegelikkuses aset või on ainult väljamõeldised.
Ma seletan endale nende tagantjärele meeldetulemist sellega, et kui sündmus aset leidis, eelnes sellele midagi ehmatavat, umbes nii et tekkinud ehmatus või šokk kustutab selle mu mälust, nii et hiljem tulevad need olukorrad katkendlikult, kuid deailselt meelde.
Millega võib tegu olla? Kust abi saada?
naine, 26-aastane.
P.S. Ma ei tarvita narkootilisi aineid (v.a. nikotiini)ega alkoholi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtul saab täpsustada. Teataval määral on seda olnud kõigil. Rahulik eluviis ja korralik puhkus kõrvaldab selle. Võib-olla on vaja võtta veidi rahustavaid vahendeid, võib-olla. Ka psühhoregulatsioon tuleb kasuks.
Parima soovides,
Jüri O.-M. Ennet