Masendushood 19.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 59 aastane naine.3 aastat tagasi oli mul rinnavähi operatsioon.Saan hormoonravi.Olen nüüd hädas oma vahelduvate meeleoludega.On palavushood.Ühel päeval on hirmus masendus ja tööl on võimatu olla, sest vihastan iga asja peale.Teine päev on jälle helge.Kas see võib olla skisofreenia või alzheimeri tõve algus.Kui ärritun, siis tõuseb vererõhk.Mida ma peaksin tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Skisofreenia küpses keskeas ei teki ja Alzheimer ootab endale "kutset" täis- või siis kaug-tulevikus.
Minu harjutus ja saate need meeleolu kõikumised kontrolli alla. Tööl ja ka muidu elus võtta seda eluteatrit Näitemängulislet, nagu näitemängus. Mänguliselt, siis ei tapa närve, siis annab sisemist jõudu ja enesekindlust.
Igaühel oma roll ja seda mängida kunstimeisterlikult, naudinguga. Nautima peavad ka kaaskondsed.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet