reductil ja cipralex 28.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen tarvitanud ligi kolm nädalat Cipralexi, nüüd kirjutas sama arst välja ka Reductili, kuna olen tugevalt ülekaaluline ja esineb stressist tingitud söömishoogusid. Reductili infolehte lugedes, aga saan aru, et neid kahte ravimit koos võtta ei tohigi. Või saan valesti aru?
Ette tänades!
naine 40 a

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Reductil ei sobi koos MAO-tüüpi AD-ga, Cipralex seda ei ole. Seega - võib koos võtta.
Aeglane mälumine, 3/3 reegel - 1/3 annab lihtsalt soolele täiteainet ja kõhule rasvpõlle, 2/3 mälumine (e. tavalisest kaks korda enam) annab jõudu, energiat ja normaalsemat ainevahetust, 3/3 (tavalisest kolm korda enam ja Mõttega, sooviga mälumine) annab tulemi.
Jõukohased kehalised harjutused, aktiivsus.
Psühhoregulatsioon ja minu harjutus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet