Luululine häire 15.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui inimene võitleb luuludega, ise uskudes, et see on haigus, kuigi mõtlemise ajal tundub kõik väga tõepärane ja võõras inimene midagi ebareaalset siin ei näekski, kas on tegu psühhootilise häirega ja kas sellisel juhul on ainus abi neuroleptikumid jne., või võib asjasse suhtuda rohkem nagu sundmõtetesse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtte, ülekaaluka mõtte ja luulumõtte diagnoosi las uurib ja diagnoosi las paneb ikkagi psühhiaater. Põhimõtteliselt nii ülekaaluka mõtte ja ka luulumõtte korral on oluline neuroleptikumi tarvitamine. Aga ravimi toime sõltub annusest ja rohtude tarvitamine seega väga mitmekülgne, s.o. iga neuroleptikumi määramine ei tähenda veel luulu või siis ülekaalukat mõtet!
Arst määrab rohud.
Arst määrab psühhoteraapia ja annab ka muid soovitusi. Tervistavaid soovitusi - vääga palju. Ja neid vaja siis ka täita, harjutusi teha.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet