Elu mänguliselt võtmisest 13.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Palun soovitage, kuidas võtta elu mängulisemalt? Ma kipun ikka jube tõsiselt võtma ja asju üleliia südamesse. Kuidagi teiste kriitika läheb liiga korda jne. Tahaks tõesti vabamalt ja mängulisemalt, aga nagu ei oska.

Ilusat algavat kevadet!
C.H. (35)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) Elu nagu teatrimäng. Seal ju ka proovid, ütlemised. Ütlemisi ei võta me südamesse, sest lugulaul on selline. Kui näitejuht midagi ütleb (keegi midagi õpetab), siis sellest suur rõõm - on mida paremini teha. Loe teatritegelaste elulugusid.
b) Elu nagu sport-mäng. Treenitakse ja harjutatakse sisemise vajaduse sunnil, enda arendamise sunnil, teistest parem olemise motiividega. Vabatahtlik-rõõmsameelne pingutus ja tegutsemine. Loe spordirahva biograafiaid.
c) Elu nagu Lapsemäng - vahetu, loominguline, rõõmsameelne. Loe lapse arenguga seotud kirjandust. Jälgi väikelapsi.
Need KOLM koos!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet