Antidepressant Coaxil 13.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks küsimus seoses antidepressandiga nimega Coaxil. Nimelt kirjutati see välja depressiooni raviks ja olen seda võtnud alates juunist 2007. Paari kuu pärast peale kuuri algust hakkas ravim vägaväga head mõju avaldama ning kuna lugesin, et ei tohiks katkestada kohe pärast positiivsete ilmingute avaldumist, siis jätkasin tablettide võtmist. Paraku nüüd aga hakkaks tagasi saabuma olukord, mis oli sarnane enne ravi algust. Seega kas peaksin nüüd kindlalt manustamise lõpetama ning kuna seda vist ei tohi päeva pealt teha, siis milline peaks välja nägema järk-järguline lõpetamine? Praegu olen võtnud nii 3 tabletti päevas, et kas siis paariks päevaks vähendada annust 2 tablettile, siis paariks päevaks ühele ja siis üldse enam mitte võtta või oleks see liiga järsk skeem?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimi võtmist dirigeerib raviarst.
Veel-veel ja veelkord rõhutan, et ainult tabl. võtmisest ei aita. vt. Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi.
Kui me harjutusi ei tee, siis organismi enda ravimi sünteesi ja kasutamise mehanismid taandarenevad e. lähevad laisaks.
Alandage annust ca kolme nädalaga miöio.
Head harjutuamist,
Jüri O.-M. Ennet