mäluprobleemid ja masendus 12.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Vaevlen juba pikki aastaid enda hinnangul puuduliku (ja oma töö jaoks ilmselgelt puuduliku) mälu käes, mis - samuti minu hinnangul - on põhjustanud teatud iseloomumuutusi halvemuse poole. Üheks kõrvalproduktiks on teatud depressiivsus, ükskõiksus ümbritseva suhtes jms. Kuid teoorias võib ka olla vastupidi: võimalik eelsoodumus depressiooniks võib olla uuristanud mu kognitiivseid võimeid. Tahaksin nii väga vabaneda nendest painetest ja elada normaalset elu. Mida soovitaksite teha, kas alustada mäluprobleemi diagnoosimisest ja neuroloogist või siis psühhiaatria poole pealt?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie vanus, tervis, elukombed? Sellest tulenevalt ka edasised diagnoosid ja ravid (psühholoog, neuroloog, perearst või siis psühhiaater).
Väsimus ja depressioon vähendavad mälu, korralik puhkus ja rõõmsameelsus aga parandavad. Mälu on treenitav - harjutada, harjutada ja veelkord - kasutada oma mälu.
Kehaline mälu on muude mälude baas - terves kehas terve mälu. Järeldus õige - kehalised harjutused.
Minu harjutus parandab aju verevarustust.
Aga milline on stardi-positsioon e mis on Teil praegu (vererõhud, depressioonid, ateroskleroosid, peavalud, liigsöömised, peretülid jne.).
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet