kas skisofreenia? 31.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen probleemi ees kuna ei tea kas vanemate arvamusel on ka tõepõhi all või ei . nimelt vaevlen selliste kummaliste vihahoogude all ja need tulevad täiesti äkki ja ei suuda end mitte mingil moel tagasi hoida. püüan hoida inimestest võimalikult eemale ja hoidun ka lähikondsetega suhtlemisest. viha on tekkinud ka iseenda vastu ja olen korra sooritanud ka enesetapukatse kuid nüüd läheks juba kindla peale välja. unistan ,et poleks siia ilma üldse sündinudki. paljud arvavad ,et mis mu elul viga kõik ju paremas korras. siiski ei see irdumine ühiskonnast ja inimestest ajab mind juba närvi ja pidevad kartused igapäevaste toimingute juures,lihtsalt ei suuda ja ei taha enam midagi. praegu oleks oluline teada kas mul on ikkagi skisofreenia või on lihtsalt juba kaugele arenenud depressioon? ja mis ravimeid siis soovitate võtta? ette tänades!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mind ajab see ilmaelu ka aegajalt "liimist lahti." Kui olusid muuta ei saa, siis tuleb muuta ennast või siis suhtumist nendesse Ilmamaa asjadesse. Ilmselt on Sul stress ja sellega seotud ka depressioon. Need on kõrvaldatavad. Kehalised harjutused (alusta jalutuskäikudest) maandavad pingeid ja tõstavad meeleolu. Minu harjutus vabastab ja tugevdab. Räägi oma probleemist kellelegi Autoriteedile (Pihtimine) - jagatud mure on kordi väiksem. Ja psühhiaatri käest saab arstirohtu (vajadusel) ja kindlasti konkreetseid soovitusi.
Kõigil on aegajalt närvid "krussis" olnud. Igast murest saab üle! Saad ka Sina.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet