hulgaliselt foobiaid ja psüühilisi häireid 20.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Paluksin nõu selle kohta, et kelle juurde oleks targem pöörduda, kas psühholoogi või psühhiaatri? Nimelt olen ma päris palju imelike asju enda juures täheldanud, nagu näiteks teatud putukate vastu paaniline hirm, hallutsinatsioonid, tõsised paanikahäired(viimane oli nädal tagasi ja seisnes põhimõtteliselt pikaajalises lämbumisohus), ärkvelolles une nägemine, liigkiire mõtlemine jne.
Muidu olen ma täiesti tavaline 20 aastane naisterahvas, pole iial tarbind alkoholi ega narkootikume. Küll aga on minevikust halvad mälestused ja kogemused.
Kuid mure on selles, et kas on olemas sellist spetsialisti, kes kuulab kogu mu jutu ära miks miski on ja miks on miski juhtunud ja oskab mulle ära seletada millest on täpselt mingi asi põhjustatud. ja siis alles hakata ravi peale mõtlema.
Tore oleks kui oskaksite ka soovitada mõnda kindlat spetsialisti Tallinnast.

Tänud
Neiu Tallinnast

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinna Psühhiaatriakliinikus (Paldiski mnt.) on nii psühhiaatrid kui ka psühholoogid. Alustage psühhiaatrist ja tema juba juhendab edaspidist.
Korralik uni, jõukohane kehaline aktiivsus, sõpradega suhtlemine, mure(de) jagamine emaga jms. on alati suuresti kasuks.
Neid äervusi ja hirme ning unehäireid on paljudel ja need on täieliselt kõrvaldatavad.
Igast murest saab üle!
Jõulutervitustega,
Jüri O.-M. Ennet