Äge depressioon 11.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kaitseväes teeniv ajateenija. Olen suhteliselt raskes olukorras. Tsiviilis on elu peapeale keeratud ning tunnen et ei tule enam toime. Olen nõrk, ei suuda keskenduda, koguaeg ärevil ning õhtuti on raske magama jääda, kuna mured ei anna rahu ning kaitsevägi on täiesti vastu hakanud viimased pooleteist kuud. Käisin psühhiaatri juures ning diagnoositi äge depressioon (F43) ning ei suuda siin enam eriti kaua vastu pidada. Siia tagasi tulles diagnoosiga öeldi et see on "valge paber" ning rikun oma elu ära. (autojuhiload ning reisimised on piirantud või üldse keelatud) Ütlevad et mul ei ole tegelikult midagi viga... "täitsa terve ju". Samas kui ma kauaks siia jään, lähen tõesti hulluks.

Palun andke nõu mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Režiimi osas saate abi arstipunktist. Rohtu vaja võtta. Rohud olemas.
Tegutsege!
Ja kõike ei saa ka südame sügavusse võtta, vaja hoiakut muuta. Eelkõige aga režiim ja rohi.
Mõnusat aastavahetust,
Jüri O.-M. Ennet