Alzheimeri tõbi 04.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus ja mure selles, et minu ema (66 a) käis psühhiaatri vastuvõtul ja sealt edasi pea kompuutris , mille põhjal ütles arst, et on algav alzheimer.
Kui kiiresti see haigus süveneb, kas ja mida saab inimene ise teha, et haiguse ägedamat kulgu edasi lükata? Kas on ka mingit tabletiravi? Emal on veel kõrged vererõhk ja kolesterool, nende ravimisega ta tegeleb. Tema käitumise praegu suuri muutusi ei ole märganud, vahel ununeb midagi, kuid seda juhtub ju kõigil.
Tänan vastuse eest
Kõike head soovdes
Triin

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alzheimeri kulg ülimalt isikupärane. Sõltub eelnevast vaimsest tegemisest (treenitusest), sõltub praegustest elukommetest, kehalisest aktiivsusest, toitumistavadest, aju-harjutustest..
Rohud kallid ja efektiivsusel on veel "kasvumaad."
Axura, Reminyl jt. Tohter soovitab, kirjutab.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet