KAS DEPRESIOON 11.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE!
Olen kolme poja ema.Viimane poeg on alles 7 kuune.Peale poja sündi tunnen, et olen üksi ja keegi mind ei aita.Kõike pean jõudma teha ise. Iga pisima asja ja ütlusepeale lähen endast välja ja hakkan nutma.Süüdistan teisi,et keegi mind ei kuula ja ei aita. Laps sööb veel rinda ja ei maga öösiti hästi, olen väsinud ja ei mäletagi millal sain 8 tundi magada.Ta on vahel iga 2 tunnitagant üleval ja see kurnab. Umbes kuu tagasi jäi ka ämm voodisse{elab koos meiega},teeb apsoluutselt kõik alla, endaga ültse toime ei tule.kõik on minu õlul.Igal hommikul vaatan kuidas vanemad poisid kooli saavad, siis tegelen kõigeväiksemaga ja seejärel hakkan askeldama ämmaga.Abikaasa läheb varakult tööle ,teda ei huvita üldse kas ma jõuan ämmal mähkmed vahetatud või ei.Ma ei jõua teda üksi liigutada.Vahel on selline tunne, et jätan kõik sinna paika ja põgenen.Kui ämmaga askeldan ,siis nutab pisike ,ega ma ei sa jätta toiminguid pooleli ,samas nutan ja kasin ämma,laps nutab teises toas. Ämmal on veel üks minia,aga tema keeldub mulle appi tulema,on samuti väikse lapsega kodus ja vahemaa on meil kõigerohkem 300 m .olen omadega täitsa läbi. Koguaeg nutan ja juba kuu aega on ka meeletud peavalud.Vahel on silmade eest udune, pea käib ringi ja ajab südame kurjaks.Olen viimasel ajal ka lastepeale kurjustama hakanud. Karjun nende peale ka siis kui seda vaja pole. Saan natukese ajapärast sellest aru ja vabandan nenede ees aga seda hakkab juba juhtuma väga tihti.On hakkand tulema ka tülid abikaasaga.Olen sellest rääkinud ka perearstile.Tema arvab et pinge on lihtsalt suur ,joogu ma piparmündi teed ja rahunegu ,siis saavat kõik korda. Ei tea kas siis kui juba täitsa hull olen.palun vastake
ETTE TÄNADES

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mehele tuleb Temale Arusaadavas Kõneviis ja selgelt ja julgelt ja avameelselt õelda: "kuule Mees, nii see enam edasi kesta ei saa ja ei või. Millise lahendi Sina pakud, Tark Mees. Mina enam ei jõua, ei suuda ja Lapsukese kasvatamine jääb unarusse. Kas Ämm 300 meetrit (Tema teise Lapse juurde) suunata, on ka hooldeasutusi, abilisi...? Tark Mees leiab lahendi! Kui mina haigestun, mis siis saab, Tark ja Hea Mees?"
Toimetamisi mitte südamesse võtta ja asjatoimetused tähtsuse järjekorda. Puhkus ja puhkehetked on vajalikud, kohustuslikud.
Igast murest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet