Ravimi vahetamine 14.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!somaatiliste probleemide pÃ¥rast olen ravi saanud 2-el korral Aurorixiga.see ravim on mulle sobinud,ainuke probleem,et ei talu suuri annuseid.Kui annus töusis 300 mg-ni pÃ¥evas,siis olin prakiliselt kontaktivöimetu ja see muutis mind negatiivseks ja ravimist vabanemine oli raske.4kuud ei ole enam kasutanud,aga esineb veel selliseid lynki.Aurorixi järgi kas.Fenibutti.Nyyd ei oska seisukohta vötta,kas minna tagasi antidepressandile,vöi jätkata tervislikult.Esimesel korral tulin hästi välja.Mida soovitate ja kui kaua saab olla veel ebamugavusi antidepressandist välja tulekul.Arst rääkiss mingist uuest antidepressandist-Neflexor.Mida arvate vahetamisest?Mida arvate Fenibutist?Mu töövöime ei ole 100 %-line ilma rohuta.Kas inimene on kohustatud kas,selliseid raavimeid,et olla oma vöimetest yle?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aurorix (Moklobremiid) on AD ja hea nii depressiooni kui ka mitmete foobiate korral. Efexor (Venlafaksiin) on ka AD, aga mõjutab veidi autosõitu-juhtimist. Milleks vahetada? Fenibutti võib ikka võtta, see on kasuks.
Ja harjutused.
Ravimi otsustab ikkagi ravitohter koos Teiega.
Ja harjutusi teete enesetunde järgi ise. Harjutused on vajalikud.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet