Wellbutrin 14.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

23-aastasel noormehel on aktiivse elustiili varjus arenenud depressioon: "Mul pole mingit annet! Keegi ei tule minu ideedega kaasa! Olen mõttetu mees!"
Lisandunud on ka unehäired, mäluhäired, initsiatiivitus oma lõputuid unistusi ja ideid tegelikkuses kasvõi 1% ulatuses ellu viia.
Arst määras talle raviks Wellbutriini. Psühhiaatrile ei suunatud.
Tean mitmeid antidepressante (olen meedik), kuid see Wellbutrini nimetus on minu jaoks täiesti uus. Ja nagu kaaskirjas selgub, pole tema toimemehhanism täpselt teada.
Küsimus: Kas Teil on ravimisel kogemusi selle preparaadiga? Millal võiks hakata ravimi toime avalduma?
Loomulikult ei looda me peres vaid psühhofarmakonile, vaid püüame igati omalt poolt jõudumööda talle toeks olla, kuid eks ta kuidagi äpult välja kukub, sest pikkadest vestlustest on olnud tulu äga pisut.
Noormees ei joo, ei suitseta, ei tarbi narkootikume.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unehäiretega depressiooni korral annaksin Espritali (õhtul), hakkab toimima juba samal õhtul. Õpiaktiivsust tõstaks Fluanxol - hommikul. Wellbutriin - nädala-kahe jooksul hakkab toime avalduma.
Kehalised harjutused - vaimne enesekindlus ja -töövõime kasv. Seega - harjutused. Minu harjutus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet