taas armukadedus 29.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Oleme koos elanud juba 17 a, meil on 2 poega(16 ja 14a). Alguses ei olnud see nii hull, aga ajaga läheb aina hullemaks. Ma ei või kuskil üksi käija- mitte ka toidupoes, külas, sõbrannad on minevik, tööle viiakse ja tuuakse autoga, ennast sättida ei tohi, keegi helistada ei tohi, kui on mingid valekõned, siis tähendab, et keegi annab mulle mingit vihjet, pidevalt pean talle helistama, et kus olen või teeb tema kontrollkõnesid. Mina tema käimistest ei tea midagi, ega võigi küsida. ühesõnaga mulle tundub, et selle kohta võib öelda, et elan tema peale surutud elu, mitte sellist nagu mina tahaksin. Minu arust on tegu haiglasliku armukadedusega. See kuidas mind sõimatakse ja milliste nimedega öeldakse, ja kõike loomulikult laste kuuldes. Olen püüdnud mehega rääkida, et mulle ei meeldi selline elu, et lähme sõpradena lahku, siis hakkab ta lastega manipuleerima, ja neile selgeks tegema, et ema ei armasta neid ja tahab maha jätta, sest kuna tema ära ei lähe, tuleb mul minna ja lapsed jäävad temaga.
Mida teha, ei ole enam jõudu nii edasi minna, tahaks ju ka siit elust midagi enamat, kui alandamist ja sõimu. Hing on nii haige, söögiisu ei ole. Ja kui aus olla, siis tunded mehe vastu on ka kadunud. Tänan! Anne 36a

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Armukadedus:
a) alkoholismiga kaasneb armukades, kaasneb vägivald (aitab psühhiaater või narkoloog),
b) isiksusehäire või muu psüühikahäire (selguse annab psühhiaater),
c) stress, pinged, kasvatamatus.
Kui Ta praeguse olukorra muutmisega tegeleda ei soovi (mitte sõnades, vaid tegudes), siis .. otsustada ja Tegutseda!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet