kaastunne 21.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tahaksin teada, kuidas peaks suhtlema noore neiuga, kes januneb kogu aeg haletsuse ja kaastunde järele. Näiteks meeldib talle olla väga haige ja kõik teda haletsevad või olla füüsiliselt ülijõuetu. Ta käib psühhiaatri juures depressiooni ravimas, samuti on tal anoreksia, aga terveks ei tahagi ju saada, sest selline olek meeldib (on ise seda tunnistanud). Kas ei tohiks talle siis kaasa tunda, et mitte süvendada seda või pakkuda just seda, mida ta vajab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii depressioon kui ka anoreksia vajavad spetsialisti juures ravimist. Seda jätkake. Kõigile neile, kes "nagu ei tahagi terveks saada" on iseloomulik tähelepanu vajadus, "imenippidega" eluteatri (koduteatri) peakangelane olla. Et see professionaalselt ja nauditavalt Näitlejal kui ka Kaasosalistel edeneks, soovitan Teil mõlemil (ja KÕIGIL, kelledel eneseusku napib) lugeda Mary Baker-Eddy lugu, tervenemise ja Tegude lugu :S.Zweig "Tervenemine vaimu läbi" Tln.1979 (hiljem on olnud ka kordustrükke, aasta ei meenu hetkel).

Meeldivat lugemist ja sobivate "nippide" omaksvõttu-praktiseerimist soovides.

NB! Praegust depressiooni ja anoreksia ravi kindlasti jätkata.

Tervitusi Teile, Mary! Jüri O.-M. Ennet