Mure eelseisva elu pärast 25.03.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE!
Olen abielus olnud üle 5 aasta,depressioon on juba 5 aastat,nüüd on depressioon ka minu lapsel(16.a esimesest abielust).Minu abikaasa koguaeg viriseb ja käitub minuga nagu lapsega,aga oma lapsega, ja viriseb iga asja pärast,teeb sõnadega haiget,nii,et see südamest läbi käib,ei möödu vist päevagi,kui ma ei nuta...
Aga oma lapsega(15.a esimesest abielust) käitub,nagu täiskasvanuga.Laps valetab isale suud-silmad täis,aga isa usub oma last.
Minu laps tunnistas kord vihahoos,et tal on minu abikaasa pärast depressioon ja kui mu abikaasa sõimama hakkab,(tavaliselt ta siis karjub),tuleb lapsele paanikahoog peale,samuti tuleb vahel ka mulle,võtan siis ruttu rahustit.
Elame koos,sest mul ei ole lapsega kuhugi minna,aga mul algasid paanikahood ja depressioon sellest,et et mul on valus mõelda,et laps peab kannatama sama hästi,kui minu pärast.Kas ma peaksin siiski lahutusele ja eelkõige nii oma ,kui lapse tervisele mõtlema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas ma peaksin siiski lahutusele ja eelkõige nii oma ,kui lapse tervisele mõtlema?
Mõelda ikka tuleb. Vastusevariante tuleb ka mõtes "läbi mängida." Ja eks sellest siis koorub ka vastus. Otsustada saate aga ikkagi ainult ise.
Lisapingeid teil ja Lapsel saab tohtri abil veidi leevendada.
Kannatlikkust, mõtlemist, otsustamist,
Jüri O.-M. Ennet