Ärritumine ja vihahood 12.03.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 28-aastane mees. Aegajalt saan näiliselt tühiste asjade tõttu pööraselt vihaseks - piltlikult öeldes silme eest läheb mustaks. Päris lapsepõlvest ei mäleta, ent puberteedi ajal juhtus küll seda. Viimasel ajal juhtub liiga sageli ning kahjuks mitte tööl, sõprade või võõraste seltskonnast, vaid just kodus, oma pere keskel. Piisab sellest, kui naine ei tee midagi tarvilikku, kuigi ma ütlen talle seda mitu korda või ta ise ütleb midagi, mis teeb haiget ja ma saan nii vihaseks, et asjad lendavad ja uksed pauguvad. Vahel võtan paar kiiret sammu tema suunas ning kahetsusega pean tunnistama, et olen isegi löönud teda mõnikord (umbes 5-6 korda kolme aasta jooksul), kuigi sel hetkel mõistus toimib ning ma ei löö teda jõuga ega sinna, kus see võiks ohtlik olla - ikka vastu biitsepit või tuharaid. See ei ole normaalne, ent ma ei suuda enda viha ennetada. Pärast kahetsen alati, aga ma ei tea mida teha. Psühhiaatri vastuvõtule minemist olen edasi lükanud, kuna järjekord on pikk. Vabandused, vabandused.

Ma ei ole hasartmängur, ei suitseta, alkoholiga probleemi ei ole, rahamuresid ei ole, potentsiprobleeme ei ole, usklik ei ole. Väliselt on kõik korras, seesmiselt käärib.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Stress, pinged, närvid. Pingeid vaja maandada, sporti ja psühhoregulatsiooni. soovitav rahustavad teed ja vajadusel isegi veidi rahusteid.
Alustada töö- ja puhkerežiimi korrastamisest. Siis kehanlised tegemised (koormus, trenn) ja siis psühhoregulatsioon. Selline oleks olulisuse järjekord, aga kõik on oluline.
Minu harjutus teeb imet nendele, kes seda kasutavad.
Tervitades,
Jüri O.-M. ennet