Juba kuid kestnud kurbus. 18.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Küsin Teie käest nõu,sest ei oska enam kuidagi toime tulla! Miski ei paku rõõmu,olen vajunud sügavasse musta auku,kust keegi ei suuda mind välja päästa.(on üritatud) Eelmise aasta algul hakkasin depressante võtma,lõpetasin selle aasta alguses,pole midagi paremaks läinud,psühholoogi juures pole käinud,ei suudakski temaga midagi rääkida,löristab kohe nutta.Päevade viisi ainult nutan ja nutan.Koolis poolelo viimane klass.Mõtlen kas lõpetangi ära,kui nii edasi kestab. Raske on!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pihtida mure Emale (Lähedasele). Milles murede põhjused? Kas kehalist aktiivsust on piisavalt? Koolitükid võtta "väiksema ampsuna" - kõike 5+ peale pole ka mõtet. Mis olulisem ja mis veidi vähem oluline - see endale selgeks teha. Uni pikemaks, päeval puhkepausid, jalutused. Korrapäraselt süüa. Minu harjutus. Leida enda jaoks sobilikud harjutused-võtted ning neid siis rõõmuga teha. Veidi (kui tohter määrab) võib ka tohtrirohtu võtta. Aga rohu osa on neist üks tagasihoidlikumaid. Harjutuses on VÄGI, neid tuleb veidi aega teha ja siis tekib see õige tunne. Ka jalgrattasõitu õppides on äkki see tunne (sõiduoskus) käes. Küll ta tuleb!
Tegutseda!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet