närvid tuksis 03.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere mul on selline suur mure,probleem et haiglast mulle määrati Seroqueli(meeleoloe raviks) hääli ja selliseid asju mul peas ei ole, samuti võtan truxali ja diazepami ja imovanei unerohuks(vahest ka 2 tükki õhtul), samuti sain haiglas süsti kuid mulle see ei mõjunud,nüüd tekkis selline asi et käisin kalal algul oli suht enam vähem siis hakkasid mõtted kiirest muutuma, ühest mõttest teise peale samas hakkas mingi muusika lugu peas kummitama siis jälle muutusid mõtted kiiresti(mingid suvalised mõtted mis üldse olukorda ei puutu),siis tekkis viha vanemate vastu eriti ema vastu et milline tõbras ta on jne.(tema tegigi mul närvid haigeks) ma ei kannata neid üldse näha ega kuulda nende häält,ma jään kohe nii haigeks siis diagnoosid mul on F 25.1(depresiivne skisoafektne häire) ja F32.2(korduv raske depressioon), et mis rohtu te veel soovitate, sest asi on mul suht jama. M 24 aastane.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Seroqueli(meeleoloe raviks) hääli ja selliseid asju mul peas ei ole - Seroquel e. kvetiapiin on hea rohi ja mõjub nii halbadele mõtetele kui ka meelepetetele. Leida koos tohtriga õige annus ja korralikult võtta. Alkoholile EI.
2) samuti võtan truxali ja diazepami ja imovanei unerohuks(vahest ka 2 tükki õhtul), samuti sain haiglas süsti kuid mulle see ei mõjunud: Neist Truxal (kloorprotikseen) on kvetiapiiniga sarnasest rühmas, seega toetavad teineteist. Kvetiapiin olgu esikohal. Ülejäänu on sümptomaatiline.
Mis süst? Ravitohtriga koostöö on edu eelduseks. Tervislikud eluviisid ning korralik puhkus ka. Alkoholilel kindlalt ei.
See depressiooni-lugu on veidi teisest "ooperis" e depressioonide vallast. Seal juba teised rohud vajalikud.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet