ärevus hood ja hingamis raskused... 19.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 19aastan noor ema...paanika hoog sai alguse paar kuud tagasi...panika tekkis mul hirmust gaasi vastu....esimesel korral tõusis vererõhk väga kõrgele kutsusin kiirabi nemad suunasid mu tartu psühiaatri kliinikusse.....seal kirjutati mulle xanaxit ja ciral-i alguses võtsin ilusti´..esimestel päevadel hakkas mul nii halb,ma nutsin lakkamatult,süda puperdas,hingata oli raske jne enesetunne oli kohutav.....talusin seda 5päeva ja enam ei suutnud siis jätsin pooleli....käisin psühiaatri juures ja tema kaa arvas et ma peax natuke vahet pidama....siis oli jälle enam vähem hea olla....siis hakkas jälle paanika hood(õhtuti)päeval oli pidev ärevus kogu aeg sees hirm lapse pärast(et äkki ta toppib midagi endale suhu ja lämbub ära=kartsin seda meeletult ärevus oli kogu aeg nii suur et kontrollisin oma last kogu aeg et ega tal midagi suus ei ole jne...siis hakkasid mind haigused kimbutama...esitex tuli välja et mul on raske hingata sest mul on kilpnäärme ületalitus,siis tuli välja et mul on maohaavandid....enesetunne muutus igakorraga halvemax...pidin rohte päevad otsa sööma...enam ei püsi midagi meeleski pidevalt läheb meelest rohte võtta ja igapäeva toimetused ja asjad mida tegema pidin läxid meelest ära...helistan pidevalt arstidele ja kurdan oma muret siis rahunen jälle maha....võta kyll ilusti xanaxit ja antidepressante ja neid teisi rohte aga ikka ei aita midagi.......vahepeal on selline tunne et enam ei jaksa....olen kogu aeg närviline....mu mees peab kõike mu närvi hoogusid taluma ja laps kaa.ma tahan et kõik olex jälle endine...palun aidake mind olen juba meeleheitel

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kust need maohaavandid tulid? Ei tahaks nagu uskuda, et need on. Suitsu ei, alkoholi ei, korralikult mäluda, reeglipäraselt toituda.
Hingamist edendab jalutuskäik - igapäevane. Hingamisele mitte mõelda. Minu harjutus õpetab pingetest vabanema, end psüühiliselt reguleerima. Teha. Xanaxit võtta vaid äärmise ärevuse korral. AD-d võtta regulaarselt ja nädala kahe pärast (kui harjutusi korralikult tehtud), AD tähtsus hakkab vähenema. Õhtul õigeaegselt magama - puhkus taastab jõu.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet