söömishäired 15.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 18-aastane tüdruk ja olen varemalt viibinud psühhiaatriahaiglas söömishäiretega. sain sellest peaaegu et aastaks isegi lahti, olin endaga rahul sellisena nagu ma olin. aga kui tuli sügis tabasin ennast jälle söögile mõtlemast ja seda piiramast. tavaliselt ma hommikut ei söö, sest iga õhtu luban endale et homsest enam ma ei söö aga õhtul tekib soov süüa, lähen poodi ostan mida süda ihaldab ja siis ajan selle kõik endale sisse. see teeb mind meeletult vihaseks ja ma lähen ja oksendan selle välja. ma olen nagu rutiinis juba. ma olen kuu ajaga 8 kilo alla võtnud ja mulle meeldib et kõik ütlevad, et sa oled nii ilus sale aga ma ei ütleks, et see on teiste ideaalide järgi elamine,pigem on need minu omad, sest ma tunnen ennast meeletult hästi kui pole kolm päeva söönud ja kõht on aukkus.samas ei saa ma sellest aru, et mulle öeldi, et mu söömishäirete põhjus on soov omada kontrolli oma elu üle, aga see ei saa ju nii olla, ma elan üksi ja olen ainuke otsutaja oma tegemiste ja elu üle. tegelikult ma käin küll ka psühhiaatri juures juba kaks aastat aga ma lihtsalt ei julge oma arstile tunnistada, et ma olen jälle tagasi alguspunktis.muidu polekski see nagu probleem aga sellega on kaasnenud unetus, meeletu ärevus, käte värin, juuste välja langemine, hammaste tundlikkus jne jne. ma isegi ei tea mida ma küsin ja loodan teada saada aga ma tean et vajan abi aga ei suuda ennast veenda et seda abi vastuvõtta. mul tekib tunne, et arstid on minu vast, nad tahavad et ma oleksin paks ja kole, nad ei lase mul ilus olla.ma ei tea ma vist lähen hulluks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitas aastaid tagasi, aitab ka nüüd. Tingimata temale sellest rääkida ja koos leida see õige variant.
Korralik puhkus, hommikul (ja lõuna ning õhtu) kindlasti süüa, aga kogused olgu normaalsed või siis tagasihoidlikud ja kaks-kolm korda kauem mäluda. Vedelikku juua, jälgida enesetunnet, organismi vajadusi.
Need kaebused: on kaasnenud unetus, meeletu ärevus, käte värin, juuste välja langemine, hammaste tundlikkus jne jne saab kõrvaldada ja ka toiduga saab asjad korda.
Psühhiaater aitab!
Igast murest saab üle,
Jüri O.-M. Ennet