mälu 25.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Väga palju on räägitud letsitiini heast mõjust mälule.Ma sooviksin teada,kas see on tõsi.Minu lapselaps hakkab lõpetama gümnaasiumi ja enne eksameid on soovitatud kasutada letsitiini sisaldavaid preparaate( neid on mitmeid).Kas sellest on abi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ühe ainega imet ei tee, selline lähenemine ei ole õige. Toidud, valgud, amiinohapped peavad olema tasakaalus.
Korralik puhkus ja mõõduks kehaline tegevus. Õppetükkide vahel minu harjutus.
Rõõmus meeleolu ja - asjad saavadki hästi korraldatud.
Mälu on treenitav ja seega ka kehalise treeningu printsiibid kehtivad samuti mälu osas.
Head harjutamist ja head tuju,
Jüri O.-M. Ennet