Hüpnoosi abil 31.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas Eestis praktiseerib ka mõni usaldusväärne hüpnotisöör? Olen kuulnud, et hüpnoosi abil saab üle ka paljudest nn ärevusilmingutest ja hirmudest. Vastab see tõele? Kust leida tohtreid? Kindlasti on üks vastusevariante, et väga hästi toimib ka psühhoteraapia, kuid see võtab aega liiga palju ning kas tulemus on garanteeritud? Kas hüpnoosiga on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüpnoos on olemuselt sisendus autoriteedi kaasabil. Kõik psühhoteraapiad on sisendused, eneseusu suurendajad - lõppkokkuvõttes autohüpnoos. Psühhoteraapiad on aktiivsed (patsient osaleb aktiivselt) ja passiivsemad, ilma patsiendi suurema aktiivsuseta. Ilma patsiendi hoiakute-eluviisi muutumiseta tõelist paranemist ei toimu, seega - patsiendi aktiivsus lõppkokkuvõttes ikkagi väga vajalik. Psühhiaatrid tänapäeval tõesti hüpnoosiga tegelevad aruharva - väga töö(aja)mahuks ja efektiivsus muude võtetega võrreldes samast klassist.
Rohkelt on teinud hüpnoosi psühhiaatritest I. Soomere Viljandis. Kas ka praegu - ei oska öelda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet