siirad tunded või hukutav/hävitav kirg 21.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ma ei tea isegi kas on õige pöörduda psühhiaatri poole oma murega,aga üksi ma toime ei tule enam,minu tunded ühe noormehe vastu on nii segased et temaga koos lähen ma hulluks,aga temata koos olla ka ei suuda,asi lihtsalt selles et kuigi oleme koos-ei vasta tema mu tunnetele nii nagu mina tahaks,ma tahan minna oma eluga edasi ja see noormees oma elust välja visata-aga ma ei suuda seda.Ma tean et mu mure võib tunduda tavalise armuvaluna,aga minu jaoks on asi tõsine.See piin hinges tekitab minumeelest tõsiseid meeleolumuutusi-ühel hetkel olen õnnelik kui meil on kõik hästi-samas võin ohjeldamatult nutta.Palun aidake mind

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastust teab süda ja aeg. Nutmine on (mõõdukalt) kasulik - puhastab hinge. Suhtlemine selgitab asjaolusid, konkreetne suhtlemine konkreetselt, virtuaalne virtuaalselt. Ja siis tuleb vastu võta ostus.
Mõõdukas hingevalu muudabki ilmaelu ilusaks, õpid tundama oma hingesügavuste ilu ja valu ja varjukülgigi. Mõni hingevalu jääb kauaks-kauaks hingesügavustesse - ju ta peab siis seal olema. Mõnikord ka ei pea. Vastust teab vaid süda ja aeg.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet