seroxati võtmise lõpetamine 07.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

võtsin rohtu seroxat ärevushäirete vastu 8.kuud iga päev ühe tableti.Nüüd on järk järgulisest võõrutamisest möödas üle kahe nädala.Alguses oli esimestel päevadel suur pearinglus ,kuuma tunne.Nüüd tunnen iga päev ka juba nädal aega rahutust ja närvilisust.Kehas on nagu surina tunne.Kui rohtu võtsin siis tundsin küll vahete-vahel et olen unine,aga rahulikum.Nüüd tunnen jälle nagu mingit masendust,miski ei paku eriti huvi.Kas minu raviarst lõpetas äkki ravi liiga ruttu ära?Sest rohu võtmise ajal oli nagu kõik edukalt läinud,ärevushäiret enam ei olnud ja kõik probleemid tundusid palju lihtsamad.Muidugi ei saa ka mu mees ja teismeline poeg aru,et mul on rahulikku elu vaja.Nad vaidlevad iga päev tühja tähja üle ning tülitsevad.kuidas ma neile selgeks saan küll teha,et ärevushäire tuleb ju tagasi,kui mul pole rahulik elu,koguaeg on mingi pinge.Lapsepõlv möödus mul alkohoolikust isa terrorismi all,siis oli ka igapäev suur hirm ja närvipinge.Muidugi ärevushäire sai alguse mul 3.aastat tagasi peale pingelisi aegu mu elus.Algul ei saanud ma aru mis minuga toimub,olin ju ainult 30.a ja korraga nii haige.Lõpuks peale pikki terviseuuringuid hakkasin võtma seroxati,sest tundus et ükski asi ei leevenda mu hullu enesetunnet.Kui rohtu võtsin lõppesid need hullud õhupuuduse ja paanikahood,mis mind kogu aeg saatsid.Nüüd ,kui kaks nädalat rohtu ei võta enam,oli täna öösel jälle suur õhupuudus,kuigi nüüd ma enam nii suurt hirmu ei tunne,TEAN MIS MINUGA TOIMUB.Aga see õhupuudus ja südamepekslemine ning peas halb tunne on nii paha,et mõtlen juba ,et kas see jutt,et ,kui antidepressandi võtmise lõpetad algab jälle kõik pihta ongi tõsi?See teeb kurvaks....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohust üksi ei piisa. Vajalikud on ka harjutused, kehaline aktiivsus. Lihtsaim - jalutuskäigud, kerge võimlemine. Õppige psühhoregulatsiooni ja tehke seda iga päev (vt minu harjutuse 2.-5. osa). Elu võtke rohkem mänguliselt, näitemänguliselt. Tundke rõõmu tänasest päevast.
Ja varsti saame ka Presidendi ning pool elanikkonnast muutub veelgi rõõmsamaks. Aga ainult selle rõõmu peale ka loota ei saa.
Suhelge rõõmsameelsetega ja Te muutute ka ise heatujulisemaks. Lugege naljaraamatuid ja paremaid palasid jutustage teistelegi. Laulmine - ja rohkemgi veel ümisemine - on ülimalt kasulik.
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet