olen segaduses 24.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 39.a.naine, mul on tore perekond, suhe oleks justkui korras, koos elatud ka 13 aastat, lapsed rõõmsad. Põhimõtteliselt elu on olnud stabiilne, ilma suuremate riidudeta. Nüüd aga on siis minuga juhtunud selline lugu, et minu ellu on ilmunud teine mees, kellel ka muidugi pere, asi on arenenud tunneteni ja leian korduvalt, et elan juba selle mehe tegutsemiste ja soovide järgi. Üks pool minu ajus saab väga aru, et sellel suhtel pole mõtet, aga teine pool ei oska lõpetada. Nüüd juba teeb mulle see kõik suuri hingepiinasid, sest janunen kohtumiste järele ja nendest elangi. Samas ei kujutaks ettegi, kui oma perest loobuma peaks. Tahaksin pääseda nendest nö.armupiinadest, tunnen ennast nagu plika, aga ei ole jõudu lõpetada. Ma ei teagi, mida ma teilt vastuseks ootan, aga tunnen, et annaks keegi mingisuguse õpetuse, kuidas ma saaksin selle ilusa, kirgliku suhte lõpetada. Eks on ju tore olnud elada meelitustega, komplimentidega ja tunda, et oled tahetud. Aga haiget teeb ka. Kas see on minu nõrgas iseloomus, et ei oska "ei" öelda. Nii ma siis pendeldan kahe mehe vahet ja enam ei ole sugugi nii roosiline tunne. Selline lugu, mis ei peaks minu ealise naise elus üldse olema, aga olen hetkel rumalam kui laps.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ja mida Te minule soovitaksite sellise armu rõõmu/valu korral?
Kui Saatus ühe elumängust kõrvaldab - lein ja siis ?
Otsustamatus - segadus ning hingevalu segavad armurõõmu!
Otsustamine: a) vale otsus - aeg annab selgitust! b) õige otsus - aeg annab selgitust, kui seda aega siis veel antud on!
Elu on kannatus (Buddha) - hakka või mungaks. Aga see on ju reaalelust põgenemine. Harjutused aga aitavad ennast leida. Aga enda leidmisest on vähe - leidmist vajab ka tema, et siis oma otsustamatus tema südamele veeretada.
Ja nii möödub aeg!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. ennet