kuutõbi 13.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere olen 20 aastane ja põen üsna tihti kuutõbe. Kõnnin öösiti ringi ja räägin segastel teemadel. Olen ka unes asju lõhkund ning ennast kergemalt vigastanud. Mida peaksin tegema või kuhu pöörduma? Vabandan kui valest kohast küsin aga ei oska kuhugi pöörduda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik töö- ja puhkerežiim. Mõõdukas kehaline aktiivsus tuleb suuresti kasuks. Mõned kergemad eneseregulatsiooni harjutused on kiiduväärt selgeks õppida ja siis neid rakendada. Elusihid ja plaanid enda juhtimise alla võtta: minu anded, soovid, võimalused, võimaluste loomise võimalused, minu kaaslased-liitlased.
Psühhiaater, vajadusel, aitab neid öiseid häireid kõrvaldada. Tohtrit karta pole vaja.
Head soovides,
Jüri O.-M. Ennet