antidepressantidest loobumine 06.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Võtsin Cipralexi 6 kuud ärevushäirete tarvis ja oleksin pidanud vähendama poole tableti kaupa, aga ma jätsin kohe paugult võtmata. Nüüd ei ole 5 päeva võtnud ja viimased 3 päeva on kohutav olnud olla.Mitte füüsiliselt aga vaimselt. Peas on kohutavalt halvad mõtted, inimestega suhtlemine on väga raske, kuna iga natukenegi naljaga öeldud kriitika, tundub mulle solvanguna.Käin ringi nagu vati sees, samas olen väga rahutu üksi olles. Nutan iga päev ikka korraliku peatäie nagu kord ja kohus. Kas need võivad olla lihtsalt ärajätmissümptomid või olen täiesti hulluks nüüd läinud?:)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Asi ei ole ju AD-st loobumises, vaid uue eluviisi omandamises. Ainult AD neelamisega ELU EI MUUDA. Ad on selleks , et elukorraldust muuta, harjutusi teha, end viiskülgselt (sotisaalselt, kehaliselt, vaimselt, hingeliselt, religioosselt) karastada-tugevdada ning uued väärtushinnangud (südamesopid) enda jaoks tähtsalt paika panna. Südame-helistik (väärtushinnangud) häälestab ka kõik teised inim-intrumendid (psüühika, keha, ühiskondlik käitumine).
Seega - küsimus ei ole mingi AD (Cipralex´i) ärajätmises või siis juurdevõtmises. See ei ole põhiküsimus e. peenemalt öeldes - ei ole primaarne. AD on vaid sammuke tervisliku edenemise teel, eluviisi muutmise alleel.
vt. minu varasemaid õpetamis-teri. Terast vaja KASVATADA tervisepuu, uutmoodi elamise ELUPUU.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet