Psüühikahäiretega noor naine 04.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen Teile varem kirjutanud oma tütre (21.a.) pärast. Tal on psüühilised häired, mis segavad normaalselt elu elamist. Andsite mulle nõu tegutseda. Seda olengi teinud. Praegu on tütar haiglas, võtab ravimeid, aga tema seisund paremaks ei lähe. Arst ütles, et oleks vaja psühholoogia abi ka, et ainult rohtudest ei piisa. Tütar ise aga psühholoogist keeldub. Olen lugenud, et kui patsiendil on tõsiseid probleeme, aga ta ise abi ei otsi, siis psühholoogil läheb vahel päris pikka aega, enne kui patsiendiga kontaksti saada. Minu tütre puhul aga polegi psühholoogi, kes oleks üritanud temaga natukenegi vaeva näha ja kontakti saada. Kui tütar ütleb ära, et ta seda ei soovi, siis sinna see asi jääbki. Arst teatas, et neil ongi haiglas vähe psühholooge ja kellelgi pole nagunii aega temaga tegelda, eriti, kui ta ise seda ei soovi.
Andke mulle palun veelkord nõu, mida edasi teha. Ma ei saa kõrvalt seda vaadata, kuidas tütrel on tõsised terviseprobleemid, aga keegi aidata ei saa. Ehk oskate Teie soovitada mõnda psühholoogi, kellel oleks püsivust ja oskust sellise keerulise juhtumiga tegelda.
Teid ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinna Psühhiaatriakliinikus (Seewaldis) on psühholoogid nii statsionaaris kui ka Dispanseris. Kui ühega (psühholoogidest) kontakti ei teki, siis proovida teisega. Kõik kõigiga ju ei sobi, hingemure korral eriti (ka eraelus meeldivad-sobivad ühed meile rohkem kui teised).
Rääkige veelkord raviarstiga või siis haigla psühholoogide juhiga.
Erapsühholooge on Eestimaal hulgi, aga haiglaravi ajal olgu asjad ikkagi seal korraldatud. Haigel ju puudub haiguskriitika, so. haiglaväliselt tema soovimatuse tõttu abi sadu kordi vähem võimalik korraldada.
Julget tegutsemist soovides,
jüri O.-M. Ennet