geneetiline ärevushäire 31.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on kirjutatud unetuse pärast remeron 15 mg aasta tagasi kevadel. Se on aidanud kyll, aga aeg ajalt tekib ikka sydamepekslemit ja ärevuse tunnet ja norkust jalgades. Vahel magan kuu aega järjest väga hästi, aga siis järsku tuleb jälle pinge sisse ja ei saa magada. Kestab mitu päeva. Olen mehest lahus olnud oktoobrist saati ja loodan kogu aeg et me lähme uuesti kokku. muretsen ka meie yhise lapse pärast ( 4 aastane). Kuidas tema kannatab ja kuidas me hakkama saame. Elan veel vooral maal ,ei Eestis. Tunnen selle pärast ennast abituna, sest lähedased inimesd on kaugel .Mul on kyll töökoht ja sobrad siin aga mingi pinge on kogu aeg sees. Lapse isa toetab meid kyll rahaliselt kogu aeg. Nyyd olen yhe korra käinud ka psyhhiaatri vastuvotul ja tema soovitas kogntiiv -käitumisteraapiat, voi mis se oli. Kas remeron on yltse oige rohi ärevushäirele voi aitab se ainult unetusele. Ma ei tahaks kuidagi neid rohtusid niipalju votta. Hirmsasti olen tahtnud k remeronist lahti saada aga ei ole onnestunud . Olen natuke tegelenud joogaga ja käinud tsooniteraapias. Need on aidanud ka vahel loogastuma. Kui hästi magan yritan käi jooksmas voi aeroobikas Aga nii kui mingi probleem voi muutus tuleb pinge ja ärevus minusse ja jälle öösel magada ei saa.Olen ka käinud psyhholoogilises
tsooniteraapias( Ma ei tea kas seda eestis on). Olen käinus seal vähemalt kymme korda. Seegi on aidanud väga palju aga seda pinget ega ärevust ei ole täielikult ära votnud. Olen lugenud internetist, et ärevushäire voib aastaid kesta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kognitiiv-teraapiat ei soovita - rebib liigselt neid emotsiooni-arme lahti. Mina ei soovita.
Remeron on hea. Lisaksin Valocordin-diazepam´i tilku - rahustab ja mõjub rahustavalt ka südamele.
Ja harjutused ka.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet