Ülitundlikus helidele 03.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ennet.Kas on loogiline ,et tugevast depressioonist võib tekkida ülitundlikus helidele ,ei talu kui keegi väga tugeva häälega räägib siis on niisugune tunne ,et pea läheb lõhki ei talu veel uste paukumist,nõude kolinat, koera haukumist .Nii mõnigi kord pean kodus kasutama kodutöödel kõrvaklappe,et summutada tugevaid helisid.Kui mind 2 nädalat tagasi kiirabiga haiglasse viidi kõrge vererõhuga ja Menierei diagnoosiga siis mõjus mulle isegi liftiga sõitmine halvasti mida mul enne nagu pole olnud ,niisugune tunne oli nagu pea oleks vaakumisse tõmmatud.LOR arst ütles ,et see võib närvidest tingitud olla.Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Stressi seisundis on selline närvide ülitundlikkus ( ka kuulmise valdkonnas) suhteliselt sageli esinev. Prosper Meniere sündroom on sisekõrva probleemist tingitud ( aegajalt iiveldus-oksendamine, kohinaid kõrvus ja ka vaegkuulmist) ning vajab ka spetsiifilist ravi. Kolmandaks, oluline on ka vererõhu ning aju verevarustuse küsimused, et arteriaalne vererõhk normi piires oleks. Ja loomulikult - harjutused. Ainult rohud on vaid osa suurest võimalusest olukorda parandada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet